PROFILAKTYKA CZERNIAKA


Zespół Szkół w Czerwieńsku bierze udział w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki Czerniaka w edycji 2020/2021. Według danych Krajowego Rejestru Nowotworów tylko w 2017 roku zanotowano około 165 tysięcy nowych rozpoznań nowotworów złośliwych, w tym prawie 3 800 czerniaków skóry. Co 10 lat liczba chorych na czerniaka podwaja się, co wynika ze zmiany zachowań Polaków: nadmiernego korzystania ze słońca bez właściwej ochrony oraz nieodpowiedzialnego opalania w solarium. Dlatego zwiększanie wiedzy na temat czerniaka wśród młodzieży jest tak szczególnie istotne.

Wobec powyższego zachęcamy do zapoznania się z poniżej zamieszczonymi materiałami.

 

INFORMACJE O CZERNIAKU SKÓRY (kliknij tutaj)
(czerniak_informacje, 331 kB, PDF, język polski)

 

ZDJĘCIA ZNAMION (kliknij tutaj)
(czerniak_zdjecia_znamion, 298 kB, PDF, język polski)

 

PLAKAT INFORMACYJNY (kliknij tutaj)
(czerniak_plakat, 272 kB, PDF, język polski)

 

ULOTKA INFORMACYJNA (kliknij tutaj)
(czerniak_ulotka, 125 kB, PDF, język polski)